Visual Studio’da Offline Paket Yükleme

      Yorum yok Visual Studio’da Offline Paket Yükleme

Eğer projemize bir package yani paket dahil etmek  istiyorsak Solution Explorer’da projemiz sağ tıklayıp Manage Nuget Package ‘ a tıklayıp açılan sayfada paketimizi yükleyebiliyoruz.

 

 

 

 

 

Fakat internet bağlantımız olmadığında bu paketlere istediğimiz zaman erişemiyoruz. Bu gibi durumlar için Nuget Package Manager da source kısmında bir Microsoft Visual Studio Offline Packages bulunuyor. Yanında bulunan çark resmi ile  ya da Tools > Options > Nuget Package Manager > Package Sources ayarlara gidebiliyoruz.

Burada yukarıdan yeni sources yani kaynak  ekleyip var olanı silebiliyoruz eklediğiniz kaynağa erişim için isterseniz bir adres veya bilgisayarınızda bir yol verebilirsiniz.

Altta Microsoft Visual Studio Offline Packages’a tıklayarak ekli olarak gelen kaynağın yolunu görebilirsiniz. Buradaki dosya yolunu kopyalayıp açıyoruz. İndirdiğimiz paketi buraya koyacağız.
Ben nuget.org adresine giderek burdan packages altında bulunan paketlerden EntityFreamework u indireceğim. Dilerseniz siz farklı kaynakda ve paket kullanabilirsiniz.

Pakete tıkladığımızda bir sayfa açılıyor .
isterseniz komut satırında nasıl yapılacağı hakkında bilgi veriyor. Ben sol altta bulunan Download üzerinden indiriyorum.

Paket .nupkg uzantılı olarak bilgisayarımıza iniyor. Bu paketi daha önce açtığımız offline yükleme yapacağımız klasörün içine atıyoruz.

 

Daha sonra tekrar projemize paket eklemek için Nuget Package Manager i açıyoruz.  Eklediğimiz paket gözükecektir. Eğer görünmüyorsa yukarıdaki yenileme düğmesine ve projemize sağ tıklayıp rebuild yaparak tekrar deneyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir